3 Ekim 2017 Salı

D&R'da İndirimli Kitaplar#kitapgünü #kitaptanıtımı #kitapinceleme #indirimlikitaplar
Arkadaşlar sıra indirimli kitaplara geldi. Kampanya fiyatları 15tl. Fena sayılmaz. 


Arkadaşlar merak edenler için duyuru; Binbir Gece Masalları serisinin tanesi 15tl, karton kapak. Okumak isteyenlere tavsiye ederim. 


Arkadaşlar farklı bir kalemden Alamut Kalesi 
Tanıtım: 
Alamut Kalesi'nin bugüne kadar gizli kalmış sırları bu kitapla su yüzüne çıkıyor...
Dünya tarihinin en gizemli ve en korkulan liderlerinden biri olan Hasan Sabbah, kurduğu Haşhaşiler örgütüyle, etkisi bugün bile devam eden bir oluşum gerçekleştirmiş ve dünya tarihinde yeni bir sayfa açmıştır.
Haşhaşiler, tarihte görülmüş en akıl-ötesi tarikat örgütüne sahip olan topluluktur. Henüz 9. yüzyılda İsmaili tarikatının içinden çıkmış olan bu tarikat, Kuzey İran'da otonom bir bölge oluşturarak, etraflarındaki tüm güç odaklarına saldırma ve kendi dünya görüşlerini yaşama geçirme sevdasıyla uzunca bir zaman savaşım vermiştir. Hasan Sabbah, diğer adıyla Seyduna, bu tarikatı gerçek bir savaşçı dervişler tarikatı olarak kurmuş, İsmaililik ve bir çeşit Nihilizmle beslenen teolojik anlayışlarını kısa zaman içerisinde oldukça geniş bir coğrafyaya yaymayı başarmıştır.
Elinizdeki kitap, Haşhaşi hareketinin Moğollar tarafından ortadan kaldırılmasından bin yıl sonra, İngiliz araştırmacı Peter Willey tarafından bölgede yapılan ilk bilimsel araştırmaların notlarından oluşmaktadır. Bölge halkı ve Haşhaşilerden günümüze kalan tarihsel bulguları detaylı bir biçimde anlatan Willey, binlerce yılın tozunu Haşhaşi efsanesinin üzerinden kaldırarak, 21. yüzyıl insanına oldukça büyük bir hizmet sunmaktadır. Kendi alanının ilk çalışması olan eser, meraklıları için oldukça ilginç bilgi ve bulgular içermekte, tarihin derinliklerine gömülen bir efsaneyi günümüz gerçekliğine taşımaktadır.


Elimde var, en kısa zamanda okuyacağım inşallah arkadaşlar 
Tanıtım:
1492. Endülüs'teki Osmanlı ajanı Kara Davud, karısı Elif'in hasretiyle yanıp, kendi topraklarına dönmeyi beklerken hayatının en zorlu göreviyle karşı karşıya kalır...
Granada İslam İmparatorluğu'nun çökmesiyle birlikte Katolik Avrupa'nın önündeki tek engel artık Sefaradlar, yani Endülüs Yahudileri'dir. 
Engizisyon her gün binlerce kitap yakmakta ve tarihin en büyük barbarlık suçunu işlemek üzeredir. İnancını saklamak zorunda kalan yüz binlerce Yahudiden biri olan David Marrano, Endülüs'ün eski kültürünü devam ettirmeye çalışırak gizlice İbranice ve Arapça kitaplar çoğaltır. Ne var ki, Engizisyon, David'in ve aşkı Esther'in de izini bulmuştur.
İspanyol denizci Kristof Kolombus ise kütüphane yağmalarından ele geçirdiği haritalar ve zindanlara atılan Müslüman ve Yahudilerden kurduğu mürettebatla dünya tarihini değiştirecek bir keşfin eşiğindedir.


Stephen King'in yorumuyla aşk ve korku karışımı bir roman arkadaşlar 
Seni istiyorum. Sana ihtiyacım var. Beni sevmeni sağlayabilirim.
Beni çılgına çeviriyorsun. Yaşadığın sürece seni seveceğim.
Seni ölesiye seviyorum. Sen. Sen. Sen.
'Sarsıcı ve korkutucu. Tamamen özgün.'
-Stephen King-
'Caroline Kepnes benim yeni en sevdiğim yazar.'
-Collen Hoover-
'Merak uyandırıcı.'
-Entertainment Weekly-
'Korkutucu.'
-Us Weekly-

0 yorum:

Yorum Gönder