18 Haziran 2017 Pazar

Sel Yayıncılık Kitapları


#okuduğumkitaplar #selyayıncılık #tavsiyekitaplar
Arkadaşlar bu sene ki Karadeniz kitap fuarında, sel yayıncılık'tan aldığım kitapları okumuş bulunmaktayım. Hepsi birbirinden güzeldi. Marakeş'te Sesler Doğu'nun, Merhamet Afrika'nın, Aynalar ise bütün dünyanın esintisini taşıyordu. Eğer gezmek için zamanınız ya da maddi imkânınız yoksa veya zamanda yolculuk yapamıyorsanız ısrarla bu kitapları okumanızı tavsiye ederim. Emin olun, farkındalıklarınıza yenileri eklenecek. ;)

AYNALAR TANITIM:
"İnsanların, özellikle de Latin Amerika halkının mustarip olduğu unutkanlıkla savaşmak için" yazdığını belirten Eduardo Galeano, Chavez, Obama'ya Latin Amerika'nın Kesik Damarları kitabını hediye etmeden önce de çok tanınan, çok okunan bir yazardı. Ama bu olay, onun tüm dünyada çok satanlar listelerine girmesine yol açtı.

MERHAMET TANITIM:
Afro-Amerikan edebiyatının gelişmesinde ve görünür kılınmasında büyük katkısı bulunan Nobel ve Pulitzer ödüllü yazar Toni Morrison, Amerika'da köle ticaretinin palazlandığı 1600'lü yılların sonuna çeviriyor bu kez gözünü; insan hayatının hiçe sayıldığı, özgürlüğün bir kavram olarak bile düşünülemediği bir dönemde, sefalet içindeki yolculuklara ve pazarlıklara konu olan insan bedeninin hayatla, doğayla ve kendisiyle ilişkisine odaklanıyor.

MARAKEŞ'TE SESLER TANITIM:
Elias Canetti, Müslüman Arap bir şehirde yaşadıklarını edebi ustalığının hakkını veren bir renklilikle ve canlılıkla aktarırken okuru da sokak sokak, meydan meydan peşinden sürüklüyor. Yadırgama ile kozmopolitliğin kabullenici tavrının iç içe geçtiği bu anlatıda, modern insanın kadim değişmezlik karşısındaki çelişkilerinin ve hayretle karışık hayranlığının izini sürmek mümkün.

0 yorum:

Yorum Gönder