28 Haziran 2017 Çarşamba

İbrahim Paşalı Kitapları


#ibrahimpaşalıkitapları #araştırmakitapları #profilkitap #okuduğumkitaplar
Arkadaşlar önceki paylaşımım da bahsettiğim İbrahim Paşalı'nın okuduğum kitapları 
 İkisini de tavsiye ederim.
Entelektüellerin Hurafeleri Tanıtım:
Hamal ve ihtimal kelimeleri akrabadır. Entelektüel, ihtimallerin hamalıdır. Her ihtimali düşünmek zorundadır. Popüler şarkılardan sıkılan entelektüeller, nedense, popüler sorulardan ve cevaplardan sıkılmıyorlar. Eğer her ihtimali düşünselerdi, hakikat muamelesi yaptıkları popüler cevaplardan kuşkuya düşer, egemenlerin kültürüne evrensel kültür demeye son verirlerdi...
Öğle Uykusu Tanıtım:
Her zaman ezberci eğitime karşı çıksalarda, bu sorulara hep ezbere cevap veriyorlar. Basma-kalıp, ezberlenmiş cevaplardan rahatsız olmuyorlar. Araştırma yapmaya bile ihtiyaç duymuyorlar. Avrupalıların okullarında ezberledikleri cevapları seslendiriyorlar. Buna da "Aydınlanma" diyorlar. Oysa Akdeniz güneşinin altında "Aydınlanma"ya ihtiyaç yok, her şey ayan beyan ortada zaten:
"İslam ülkeleri", ülke olamadıkları için bu haldeler! Sadece "kâğıt üzerinde ülke" oldukları için. Hayatta, coğrafyada ve tarihte karşılıkları olmadığı için. Birinci Dünya Savaşı'nı kazananların eseri olan bu "islam ülkeleri"nin varlığına evraklardan başka şahitlik eden yok.

0 yorum:

Yorum Gönder