3 Mayıs 2017 Çarşamba

Hayalevi Kralları Serisinin Yorumu#robertliparulokitapları #fantastikromanlar #serikitaplar
Hayalevi Kralları Serisinin Yorumu:
Sevgili arkadaşlar altıncı kitap "Hayalevinin Son Kapısı" paylaşımım da serinin içindeki karakterleri tek tek yorumlamıştım. Merak eden varsa mutlaka paylaşımımı okumalı. ;)
Şimdi size harika bir hayal gücünün ortaya döküldüğü altı kitabının genel yorumunu yapacağım. Seri Türkiye'de yedi, sekiz yıl önce yayınlanmış. Ve yayınlandığı dönemde pek ilgi görmemiş. Sanırım bizim insanımızın zamanda yolculuk konusu pek çekmemiş. Ama gerçekten okunması gereken eğlenceli bir seri. Ana karakterleri 15 ve 12 yaşında olmaları okurken sizi şaşırtsa da sonuçta yaptıkları imkânsız şeyler değil. Neden mi, Xander ve David fantastik güçleri yok. Yüksek ihtimalle karakterlerin küçük olması yetişkin okuyucu, çocukların fantastik güçlere sahip olmamaları da genç okuyucu çekmemiş olmalı. Çünkü serinin içindeki kitaplara verilen başlıklara bakınca açıkçası daha inanılması güç yetenekler bekliyorsunuz. Bence zamanda yolculukla alakalı yazacak olan yazarların daha çok yetişkin yaş grubuna göre yazmaları lazım. Tabii çok fazla bilim kurguya kaymadan. Çünkü bilim kurguya kayınca da fantastik olma özelliğini kaybediyor.
Ayrıca yazarın fantastik ögelerin haricinde aile bağlarını, fedakârlığı ve birlik beraber duygularını çok güzel anlattığını da fark ediyorsunuz. Eminim, okurken onların mücadelesine sizde kendi ruhunuzu katacaksınız. Gittikleri zamanda sizlerde dolaşacak ve heyecanlanacaksınız. Öyle ki, ben fazlasıyla heyecanlandım. ;)
Elinde serinin herhangi bir kitabı olan varsa mutlaka diğer kitapları da alıp okumalarını tavsiye ederim.
Not: Nereden alırsanız alın, birçok popüler kitaba nazaran serinin kitapları oldukça ucuz. Ben okuoku'dan 8,9tl arasında aldım tanesini. Satış fiyatları da 14-15tl arasında.

1. Karanlık Gölgeler Evi
2. Ormanın Esranrengiz Gözleri
3. Gizemli Kapının Muhafızları
4. Zamanın Ötesine Yolculuk
5. Kayıp Kıtanın Kâşifleri
6. Hayalevinin Son Kapısı

0 yorum:

Yorum Gönderme